Η εικονική Μαθητική Επιχείρηση του Γενικού Λυκείου Επισκοπής 2022
H Εικονική Επιχείρηση αποτελεί ένα εκπαιδευτικό πρόγραμμα που βασίζεται στην αρχή της «εκμάθησης μέσα από την πράξη» και απευθύνεται σε μαθητές ηλικίας 15-18 ετών (Γ’ Γυμνασίου έως και Γ’ Λυκείου). Υλοποιείται δωρεάν από το Junior Achievement Greece  σε δημόσια και ιδιωτικά σχολεία από όλη την Ελλάδα και όλους τους τύπους Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (Γενικά Σχολεία, ΕΠΑ.Λ., Ειδικής Αγωγής, Πειραματικά)
Στο πλαίσιο του διαγωνισμού Εικονική Επιχείρηση του Junior Achievement Greece μαθητές και καθηγητές του ΓΕΛ Επισκοπής δημιουργήσαμε την Agôra E-shop. Μια καινοτόμα πλατφόρμα από όπου ο καταναλωτής μπορεί να αγοράσει τα φθηνότερα προϊόντα σούπερ μάρκετ με ένα κλικ!
Οι μαθητές της ομάδας :
Μεραμβελιωτάκης Ευάγγεμος
Μπούντο Αντρέας
Παπαδόπουλος Νικόλαος
Χατζάκη Ελένη
Τσαγκαραντωνάκης Μιχαήλ
Γκιέργκι Φαμπιάνα
Κάκαρη Ελένη
Οι εκπαιδευτικοί :
Έχουμε την τιμή και τη χαρά να έχουμε στο πλάι μας ως  Inspirational Mentor την εξαιρετική καΑντριάνα Παρασκευοπούλου την οποία ευχαριστούμε θερμά για τη στήριξη, τη βοήθεια, την εμψύχωση και την έμπνευση που απλόχερα μας χαρίζει !!!
Το promo video μας κυκλοφόρησε🔥
Δείτε το και μοιραστείτε το με τους φίλους σας!
agôra e-shop
Εικονική Επιχείρηση ΓΕΛ Επισκοπής 2022🇪🇺🇬🇷