Σας γνωρίζουμε-υπενθυμίζουμε ότι το Τμήμα Συμβουλευτικής και Επαγγελματικού Προσανατολισμού του Κ.Ε.Σ.Υ. Ηρακλείου παρέχει υπηρεσίες σε μαθήτριες και μαθητές ΓΕΛ –ΕΠΑΛ, καθώς και στους γονείς τους, διευκολύνοντας τις εκπαιδευτικές και επαγγελματικές τους επιλογές.

Στα πλαίσια αυτής της συνεργασίας, σας ενημερώσουμε για  την πραγματοποίηση  Διαδικτυακών Εσπερίδων Επαγγελματικού Προσανατολισμού του Κ.Ε.Σ.Υ. Ηρακλείου σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα:

Τετάρτη 7/4/2021: «Πανελλήνιες 2021» – Εσπερίδα για γονείς Γ΄ΓΕ.Λ. – ώρα 18.00-20.00 μμ

Τετάρτη 14/4/2021: «Πανελλήνιες 2021» – Εσπερίδα για γονείς ΓΕΠΑΛ.ώρα 18.00-20.00 μ.μ.

Παρασκευή 16/4/2021:  – Εσπερίδα για την  Α΄ και Β΄ ΓΕ.Λ. – ώρα 18.00-20.00 μμ

«Πρόσβαση στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση  . Ρωτώ & μαθαίνω για τις Πανελλήνιες 2021»

Τις διαδικτυακές Εσπερίδες μπορούν να παρακολουθήσουν και μαθητές και μαθήτριες όλων των τάξεων και όλων των τύπων Λυκείου.

Οι εκδηλώσεις θα πραγματοποιηθούν μέσω της ηλεκτρονικής Εφαρμογής webex

Πρόσκληση για συμμετοχή σε Διαδικτυακές Εσπερίδες Επαγγελματικού Προσανατολισμού του Κ.Ε.Σ.Υ. Ηρακλείου– Μάιος 2021