Ενημέρωση υποψηφίων σχετικά με την προκήρυξη διαγωνισμού επιλογής σπουδαστών για τις Στρατιωτικές Σχολές ακαδημαϊκού έτους 2022-2023.

Σας γνωρίζουμε ότι αναρτήθηκαν στο διαδίκτυο στην ιστοσελίδα του ΓΕΕΘΑ: www.geetha.mil.gr συντονιστικές οδηγίες ως προς την διεξαγωγή των προκαταρκτικών εξετάσεων για εισαγωγή στα ΑΣΕΙ – ΑΣΣΥ.

Το χρονοδιάγραμμα διεξαγωγής των Προκαταρκτικών Εξετάσεων (ΠΚΕ) για εισαγωγή στα ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ για το ακαδημαϊκό έτος 2022-23 έχει ως ακολούθως:

• Έκδοση της τελικής κατάστασης των υποψηφίων που γίνονται δεκτοί για συμμετοχή στις ΠΚΕ καθώς και του προγράμματος διεξαγωγής τους (τόπος–χρόνος): Τρίτη 8 Μαρτίου 2022.
  • Έναρξη ΠΚΕ: Δευτέρα 14 Μαρτίου 2022.
  • Πέρας ΠΚΕ: Παρασκευή 15 Απριλίου 2022(συμπεριλαμβάνεται στον κύκλο των εξετάσεων ως «ημέρα εξέτασης», με μέριμνα των Εξεταστικών Κέντρων).

Αναλυτικά οι οδηγίες εδώ :