ΥΠΑΙΘ : Ενημέρωση για τηλεκπαίδευση και self-test

Σας ανακοινώνουμε ότι:

• Την Πέμπτη, 27.1.2022 και την Παρασκευή 28.1.2022, σε όλες τις περιοχές της χώρας στις οποίες αναστέλλεται η λειτουργία των σχολικών μονάδων μετά από αποφάσεις Δήμων ή Περιφερειών, θα πραγματοποιηθεί υποχρεωτικά τηλεκπαίδευση. Στις λοιπές περιοχές τα σχολεία θα λειτουργήσουν κανονικά.
  • Σε όσες σχολικές μονάδες επαναλειτουργήσουν αύριο Πέμπτη 27.1.2022, οι μαθητές θα διενεργήσουν το selftest σήμερα, Τετάρτη 26.1.2022, και σε κάθε περίπτωση πριν την προσέλευσή τους στο σχολείο αύριο. Ομοίως, σε κάθε σχολείο που επαναλειτουργεί μετά από αναστολή, οι μαθητές θα διενεργούν selftest πριν από την προσέλευσή τους στο σχολείο. Το επόμενο selftest θα διενεργείται την επόμενη προκαθορισμένη ημέρα (για προσέλευση Τρίτη – Παρασκευή).
  • Υπενθυμίζεται ότι η τηλεκπαίδευση θα λειτουργήσει για όλες τις σχολικές μονάδες πρωινές

ΥΠΑΙΘ : Ενημέρωση για τηλεκπαίδευση και self-test