Με μεγάλη χαρά σάς ενημερώνουμε για τη νέα διάκριση της μαθητικής εικονικής επιχείρησης StandbyMe του Λυκείου μας και την κατάκτηση της 3ης θέσης στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό «Καλύτερη Μαθητική Εικονική Επιχείρηση 2021», Junior Achievement Greece.  Ο διαγωνισμός τελεί υπό την αιγίδα της Α.Ε. Προέδρου της Δημοκρατίας.

Στις 12 Ιουνίου 2021, ομάδα μαθητών του σχολείου μας παρουσίασε διαδικτυακά ενώπιον κριτικής επιτροπής την εικονική κοινωνική επιχείρηση StandbyMe και κατάφερε να κατακτήσει την 3η θέση ανάμεσα σε καταπληκτικές ιδέες δημοσίων και ιδιωτικών σχολείων από όλη την Ελλάδα. Το βραβείο απένειμε ο Πρόεδρος του ΣΕΒ, Δημήτρης Παπαλεξόπουλος.  Με την επιτυχία αυτή το σχολείο θα συμμετάσχει με μεγάλη χαρά στο Πανευρωπαϊκό Φεστιβάλ Επιχειρηματικότητας GEN-E του JA Ευρώπης το οποίο θα πραγματοποιηθεί από 29 Ιουνίου έως 15 Ιουλίου 2021.

Το δελτίο Τύπου :

Nέα διάκριση της μαθητικής εικονικής επιχείρησης StandbyMe του Λυκείου Επισκοπής