Με μεγάλη χαρά σάς ενημερώνουμε ότι η μαθητική εικονική επιχείρηση του ΓΕΛ Επισκοπής StandbyMe κατάφερε να προκριθεί στα 10 καλύτερα σχολεία στον Πανελλαδικό Διαγωνισμό «Καλύτερη Μαθητική Εικονική Επιχείρηση 2021» που διοργανώνει ο μη κερδοσκοπικός οργανισμός Junior Achievement Greece!

Το πρόγραμμα και τη φετινή σχολική χρονιά υλοποιείται υπό την αιγίδα της Α.Ε. της Προέδρου της Δημοκρατίας Κατερίνας Σακελλαροπούλου.

Στις 12 Ιουνίου τα 10 σχολεία που προκρίθηκαν θα διαγωνισθούν σε “ζωντανή” εκδήλωση για την κατάκτηση της 1ης  θέσης. Η ομάδα που θα κερδίσει στον Πανελλαδικό Διαγωνισμό θα εκπροσωπήσει την Ελλάδα στον Πανευρωπαϊκό Διαγωνισμό “Best Company of the Year Competition 2021” που φέτος θα διεξαχθεί από το JA Λιθουανίας.

Τα 10 σχολεία  που προκρίθηκαν , σε αλφαβητική και όχι αξιολογική σειρά , είναι τα εξής :

1. Art-tech , Πρότυπο Γυμνάσιο Αναβρύτων
  1. BRIDGING Γεφυρώνοντας τις γενιές , 1ο ΕΠΑΛ Ασπροπύργου
  1. FlowOn , Πειραματικό Λύκειο Πανεπιστημίου Μακεδονίας
  1. Fluffy shelter , 1ο Γυμνάσιο Ερέτριας
  1. inFORmYOUTH.GR , Αριστοτέλειο Κολλέγιο
  1. Lifeprint , Pierce – The American College of Greece
  1. Matchpoint , Κολλέγιο Ανατόλια
  1. NEW CONTROL-E , Πειραματικό Λύκειο Πανεπιστημίου Πατρών
  1. Passboard , Εκπαιδευτήρια Καντά
  1. StandbyMe , ΓΕΛ Επισκοπής

Σημαντική διάκριση για το σχολείο μας!!!