Εκπαιδευτικό πρόγραμμα του Γενικού Λυκείου Επισκοπής : «Μαθητική Εικονική Επιχείρηση»

Φέτος το σχολείο μας , με τα τμήματα Α1 και Α2 και με τη βοήθεια των εκπαιδευτικών Giorgos Vouzaxakis, Γιαννακόπουλου Νίκου και Μαραγκάκη Κάκιας , συμμετέχει για πρώτη φορά στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Μαθητική Εικονική Επιχείρηση» του Junior Achievement Greece !

Μείωση της εξεταστέας ύλης των Πανελλαδικώς εξεταζόμενων μαθημάτων

Μείωση της εξεταστέας ύλης των Πανελλαδικώς εξεταζόμενων μαθημάτων της Γ΄ τάξης Ημερήσιων και Εσπερινών ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ. και της Δ΄ τάξης των Λυκείων των Ενιαίων Ειδικών Επαγγελματικών Γυμνασίων-Λυκείων (ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.-Λ.) για το σχολικό έτος 2020-2021 αποφάσισε η Υπουργός Παιδείας και Θρησκευμάτων, Νίκη