Η MyWelfare στην Μαθητική Εμπορική Έκθεση της Αθήνας

Η ομάδα επιχειρηματικότητας του σχολείου μας καθώς και μαθητικές ομάδες από πάνω από 160 Γυμνάσια και Λύκεια όλης της Ελλάδας συμμετείχαν και φέτος  με μεγάλο ενθουσιασμό στο πρόγραμμα «Εικονική Επιχείρηση», του Junior Achievement Greece. Mε την καθοδήγηση και την υποστήριξη του Junior Achievement Greece, των εκπαιδευτικών και των εθελοντών (στελέχη επιχειρήσεων), τα παιδιά, μέσα σε λίγους μήνες, από την αρχή της σχολικής χρονιάς, δημιούργησαν τις δικές καινοτόμες επιχειρήσεις τις οποίες  παρουσίασαν στο κοινό στη μαθητική Εμπορική Έκθεση Αθήνας και της Θεσσαλονίκης.

Η Εικονική Μαθητική Επιχείρηση MyWelfare του ΓΕΛ Επισκοπής συμμετείχε στη Μαθητική Εμπορική Έκθεση Αθήνας 2023 στο The Mall Athens υπό την αιγίδα του Junior Achievement Greece. Ήταν πράγματι μοναδική εμπειρία για τα παιδιά, καθώς εκεί τους δόθηκε η δυνατότητα να διαπιστώσουν την ανταπόκριση του κοινού και της κριτικής επιτροπής στο προϊόν τους και να γνωριστούν με μικρούς «επιχειρηματίες» άλλων σχολείων.

Η MyWelfare στην Εμπορική έκθεσης της Αθήνας !